KYOCERA AVX 1812AC103KAT3A
Part No.:
1812AC103KAT3A
Datasheet:
Anpu1812AC103KAT3A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1000V X7R 1812
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812AC103KAT3A on Anpu?
3. Are the 1812AC103KAT3A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812AC103KAT3A?
Image 1812AC103KAT3A
Part Number 1812AC103KAT3A
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)