KYOCERA AVX 1812CA183JAT2A
Part No.:
1812CA183JAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu1812CA183JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 630V C0GNP0 1812
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - HV
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812CA183JAT2A on Anpu?
3. Are the 1812CA183JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812CA183JAT2A?
Image 1812CA183JAT2A
Part Number 1812CA183JAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)