KYOCERA AVX 1812HC332KAZ2A
Part No.:
1812HC332KAZ2A
Datasheet:
Anpu1812HC332KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order 1812HC332KAZ2A on Anpu?
3. Are the 1812HC332KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812HC332KAZ2A?
Image 1812HC332KAZ2A
Part Number 1812HC332KAZ2A
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)