KYOCERA AVX 1812HC471KAZ1A
Part No.:
1812HC471KAZ1A
Datasheet:
Anpu1812HC471KAZ1A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 3KV X7R 1812
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812HC471KAZ1A on Anpu?
3. Are the 1812HC471KAZ1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812HC471KAZ1A?
Image 1812HC471KAZ1A
Part Number 1812HC471KAZ1A
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)