KYOCERA AVX 1812PC154KAT1A
Part No.:
1812PC154KAT1A
Datasheet:
Anpu1812PC154KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812PC154KAT1A on Anpu?
3. Are the 1812PC154KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812PC154KAT1A?
Image 1812PC154KAT1A
Part Number 1812PC154KAT1A
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)