KYOCERA AVX 1812PC184KAT1A
Part No.:
1812PC184KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu1812PC184KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 250V X7R 1812
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812PC184KAT1A on Anpu?
3. Are the 1812PC184KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812PC184KAT1A?
Image 1812PC184KAT1A
Part Number 1812PC184KAT1A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)