KYOCERA AVX 1812WC332KAT1A
Part No.:
1812WC332KAT1A
Datasheet:
Anpu1812WC332KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1812
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812WC332KAT1A on Anpu?
3. Are the 1812WC332KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812WC332KAT1A?
Image 1812WC332KAT1A
Part Number 1812WC332KAT1A
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)