KYOCERA AVX 1825GC103KAZ2A
Part No.:
1825GC103KAZ2A
Datasheet:
Anpu1825GC103KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Lead Style:
1. How to order 1825GC103KAZ2A on Anpu?
3. Are the 1825GC103KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1825GC103KAZ2A?
Image 1825GC103KAZ2A
Part Number 1825GC103KAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)