KYOCERA AVX 1825HA681KAT1A
Part No.:
1825HA681KAT1A
Datasheet:
Anpu1825HA681KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 1825
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1825HA681KAT1A on Anpu?
3. Are the 1825HA681KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1825HA681KAT1A?
Image 1825HA681KAT1A
Part Number 1825HA681KAT1A
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)