KYOCERA AVX 1825HC222KAT2A
Part No.:
1825HC222KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu1825HC222KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - HV
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1825HC222KAT2A on Anpu?
3. Are the 1825HC222KAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1825HC222KAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1825HC222KAT2A
Part Number 1825HC222KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)