KYOCERA AVX 1825PC824KAT2A
Part No.:
1825PC824KAT2A
Datasheet:
Anpu1825PC824KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 250V X7R 1825
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1825PC824KAT2A on Anpu?
3. Are the 1825PC824KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1825PC824KAT2A?
Image 1825PC824KAT2A
Part Number 1825PC824KAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.82 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)