KYOCERA AVX 22252A183KAT2A
Part No.:
22252A183KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu22252A183KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 200V C0GNP0 2225
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 22252A183KAT2A on Anpu?
3. Are the 22252A183KAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 22252A183KAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 22252A183KAT2A
Part Number 22252A183KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)