KYOCERA AVX 22255A683MAT2A
Part No.:
22255A683MAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu22255A683MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 2225
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 22255A683MAT2A on Anpu?
3. Are the 22255A683MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 22255A683MAT2A?
Image 22255A683MAT2A
Part Number 22255A683MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)