KYOCERA AVX 2225SC223KAZ1A
Part No.:
2225SC223KAZ1A
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Lead Style:
1. How to order 2225SC223KAZ1A on Anpu?
3. Are the 2225SC223KAZ1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2225SC223KAZ1A?
Image 2225SC223KAZ1A
Part Number 2225SC223KAZ1A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)