KYOCERA AVX AQ12EA1R7BAJWE
Part No.:
AQ12EA1R7BAJWE
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuAQ12EA1R7BAJWE.pdf
Description:
CAP CER 1.7PF 150V 0505
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
AQ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
150V
Temperature Coefficient:
A
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order AQ12EA1R7BAJWE on Anpu?
3. Are the AQ12EA1R7BAJWE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AQ12EA1R7BAJWE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AQ12EA1R7BAJWE
Part Number AQ12EA1R7BAJWE
Manufacturer KYOCERA AVX
Series AQ
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Features -
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)