KYOCERA AVX AR211C104K4R3308
Part No.:
AR211C104K4R3308
Datasheet:
AnpuAR211C104K4R3308.pdf
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order AR211C104K4R3308 on Anpu?
3. Are the AR211C104K4R3308 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AR211C104K4R3308?
Image AR211C104K4R3308
Part Number AR211C104K4R3308
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)