KYOCERA AVX AR211C104K4RTR2
Part No.:
AR211C104K4RTR2
Datasheet:
AnpuAR211C104K4RTR2.pdf
Description:
CAP CER RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order AR211C104K4RTR2 on Anpu?
3. Are the AR211C104K4RTR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AR211C104K4RTR2?
Image AR211C104K4RTR2
Part Number AR211C104K4RTR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)