KYOCERA AVX AT053T103KA12A
Part No.:
AT053T103KA12A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuAT053T103KA12A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R (VHT)
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order AT053T103KA12A on Anpu?
3. Are the AT053T103KA12A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT053T103KA12A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AT053T103KA12A
Part Number AT053T103KA12A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series AT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R (VHT)
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)