KYOCERA AVX CCR05CG821JM
Part No.:
CCR05CG821JM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CCR05CG821JM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CCR05CG821JM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CCR05CG821JM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CCR05CG821JM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CCR05CG821JM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CCR05CG821JMTR2 CCR05CG821JMVTR1 CCR05CG821JM CCR05CG821JMV
Part Number CCR05CG821JMTR2 CCR05CG821JMVTR1 CCR05CG821JM CCR05CG821JMV
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-20, CCR05
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - - 820 pF
Tolerance - - - ±5%
Voltage - Rated - - - 100V
Temperature Coefficient - - - C0G, NP0
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications - - - High Reliability
Failure Rate - - - M (1%)
Mounting Type - - - Through Hole
Package / Case - - - Radial
Size / Dimension - - - 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) - - - 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) - - - -
Lead Spacing - - - 0.200" (5.08mm)