KYOCERA AVX CDR01BP101BKUM\M250
Part No.:
CDR01BP101BKUM\M250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP101BKUM\M250 on Anpu?
3. Are the CDR01BP101BKUM\M250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP101BKUM\M250?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 100 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - M (1%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -