KYOCERA AVX CDR01BP101BKUS-ZANAH
Part No.:
CDR01BP101BKUS-ZANAH
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order CDR01BP101BKUS-ZANAH on Anpu?
3. Are the CDR01BP101BKUS-ZANAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP101BKUS-ZANAH?
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 100 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - S (0.001%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -