KYOCERA AVX CDR01BP330BJUM\M250
Part No.:
CDR01BP330BJUM\M250
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BJUM\M250 on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BJUM\M250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BJUM\M250?
Image CDR01BP330BJUM\M250 CDR01BP330BJUM\M CDR01BP330BJUM-ZANAM CDR01BP330BJUM\M500 CDR01BP330BJUM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 33 pF -
Tolerance - - - ±5% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - M (1%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -