KYOCERA AVX CDR01BX331BKUS\M100
Part No.:
CDR01BX331BKUS\M100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR01BX331BKUS\M100 on Anpu?
3. Are the CDR01BX331BKUS\M100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX331BKUS\M100?
Image CDR01BX331BKUS\M CDR01BX331BKUS\M500 CDR01BX331BKUS-ZANAF CDR01BX331BKUS CDR01BX331BKUS\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 330 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BX -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - - High Reliability -
Failure Rate - - - S (0.001%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -