KYOCERA AVX CDR01BX331BKUS\M500
Part No.:
CDR01BX331BKUS\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX331BKUS\M500 on Anpu?
3. Are the CDR01BX331BKUS\M500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX331BKUS\M500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BX331BKUS\M CDR01BX331BKUS\M500 CDR01BX331BKUS-ZANAF CDR01BX331BKUS CDR01BX331BKUS\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 330 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BX -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - High Reliability -
Failure Rate - - - S (0.001%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -