KYOCERA AVX CDR01BX472AKSM\M250
Part No.:
CDR01BX472AKSM\M250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
AnpuCDR01BX472AKSM\M250.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
M (1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX472AKSM\M250 on Anpu?
3. Are the CDR01BX472AKSM\M250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX472AKSM\M250?
Image CDR01BX472AKSM-ZANAM CDR01BX472AKSM\M250 CDR01BX472AKSM
Part Number CDR01BX472AKSM-ZANAM CDR01BX472AKSM\M250 CDR01BX472AKSM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance - 4700 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 50V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications - General Purpose -
Failure Rate - M (1%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) -