KYOCERA AVX CDR01BX472AKSP
Part No.:
CDR01BX472AKSP
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order CDR01BX472AKSP on Anpu?
3. Are the CDR01BX472AKSP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX472AKSP?
Image CDR01BX472AKSP-ZANAM CDR01BX472AKSP\M250 CDR01BX472AKSP
Part Number CDR01BX472AKSP-ZANAM CDR01BX472AKSP\M250 CDR01BX472AKSP
Product Status Active Active Active
Capacitance - 4700 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 50V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Applications - General Purpose -
Failure Rate - P (0.1%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) -