KYOCERA AVX CDR01BX472AKSR
Part No.:
CDR01BX472AKSR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX472AKSR on Anpu?
3. Are the CDR01BX472AKSR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX472AKSR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BX472AKSR-ZANAM CDR01BX472AKSR\M250 CDR01BX472AKSR
Part Number CDR01BX472AKSR-ZANAM CDR01BX472AKSR\M250 CDR01BX472AKSR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance - 4700 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 50V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications - General Purpose -
Failure Rate - R (0.01%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) -