KYOCERA AVX CDR01BX472AKSS-ZANAM
Part No.:
CDR01BX472AKSS-ZANAM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR01BX472AKSS-ZANAM on Anpu?
3. Are the CDR01BX472AKSS-ZANAM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX472AKSS-ZANAM?
Image CDR01BX472AKSS-ZANAM CDR01BX472AKSS\M250 CDR01BX472AKSS
Part Number CDR01BX472AKSS-ZANAM CDR01BX472AKSS\M250 CDR01BX472AKSS
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance - 4700 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 50V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications - General Purpose -
Failure Rate - S (0.001%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) -