KYOCERA AVX CDR01BX472AKWP\M1K
Part No.:
CDR01BX472AKWP\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX472AKWP\M1K on Anpu?
3. Are the CDR01BX472AKWP\M1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX472AKWP\M1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BX472AKWP\M1K CDR01BX472AKWP\250 CDR01BX472AKWP
Part Number CDR01BX472AKWP\M1K CDR01BX472AKWP\250 CDR01BX472AKWP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance - 4700 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 50V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications - General Purpose -
Failure Rate - P (0.1%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) -