KYOCERA AVX CDR31BP101BKUM-ZANAM
Part No.:
CDR31BP101BKUM-ZANAM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKUM-ZANAM on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKUM-ZANAM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKUM-ZANAM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP101BKUM-ZANAM CDR31BP101BKUM\M CDR31BP101BKUM\250 CDR31BP101BKUM\500 CDR31BP101BKUM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - 100 pF 100 pF -
Tolerance - - ±10% ±10% -
Voltage - Rated - - 100V 100V -
Temperature Coefficient - - BP BP -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - M (1%) M (1%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -