KYOCERA AVX CDR31BP101BKUP\M500
Part No.:
CDR31BP101BKUP\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKUP\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKUP\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKUP\M500?
Image CDR31BP101BKUP\M CDR31BP101BKUP-ZANAM CDR31BP101BKUP\250 CDR31BP101BKUP\500 CDR31BP101BKUP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - 100 pF 100 pF -
Tolerance - - ±10% ±10% -
Voltage - Rated - - 100V 100V -
Temperature Coefficient - - BP BP -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - P (0.1%) P (0.1%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -