KYOCERA AVX CDR31BP101BKUP-ZANAM
Part No.:
CDR31BP101BKUP-ZANAM
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKUP-ZANAM on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKUP-ZANAM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKUP-ZANAM?
Image CDR31BP101BKUP\M CDR31BP101BKUP-ZANAM CDR31BP101BKUP\250 CDR31BP101BKUP\500 CDR31BP101BKUP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - 100 pF 100 pF -
Tolerance - - ±10% ±10% -
Voltage - Rated - - 100V 100V -
Temperature Coefficient - - BP BP -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Failure Rate - - P (0.1%) P (0.1%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -