KYOCERA AVX CDR31BP101BKUR\M
Part No.:
CDR31BP101BKUR\M
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKUR\M on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKUR\M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKUR\M?
Image CDR31BP101BKUR-ZANAM CDR31BP101BKUR\M CDR31BP101BKUR\500 CDR31BP101BKUR\250 CDR31BP101BKUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - 100 pF 100 pF -
Tolerance - - ±10% ±10% -
Voltage - Rated - - 100V 100V -
Temperature Coefficient - - BP BP -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Failure Rate - - R (0.01%) R (0.01%) -
Mounting Type - - Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) -