KYOCERA AVX CDR31BP120BKUP\M
Part No.:
CDR31BP120BKUP\M
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Lead Style:
1. How to order CDR31BP120BKUP\M on Anpu?
3. Are the CDR31BP120BKUP\M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP120BKUP\M?
Image CDR31BP120BKUP CDR31BP120BKUP\M500 CDR31BP120BKUP\M CDR31BP120BKUP-ZANAM
Part Number CDR31BP120BKUP CDR31BP120BKUP\M500 CDR31BP120BKUP\M CDR31BP120BKUP-ZANAM
Capacitance - 12 pF - -
Tolerance - ±10% - -
Voltage - Rated - 100V - -
Temperature Coefficient - BP - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -
Applications - General Purpose - -
Failure Rate - P (0.1%) - -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) - -