KYOCERA AVX CDR31BP120BKUR\M
Part No.:
CDR31BP120BKUR\M
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Lead Style:
1. How to order CDR31BP120BKUR\M on Anpu?
3. Are the CDR31BP120BKUR\M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP120BKUR\M?
Image CDR31BP120BKUR CDR31BP120BKUR\M500 CDR31BP120BKUR-ZANAM CDR31BP120BKUR\M
Part Number CDR31BP120BKUR CDR31BP120BKUR\M500 CDR31BP120BKUR-ZANAM CDR31BP120BKUR\M
Capacitance - 12 pF - -
Tolerance - ±10% - -
Voltage - Rated - 100V - -
Temperature Coefficient - BP - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -
Applications - General Purpose - -
Failure Rate - R (0.01%) - -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) - -