KYOCERA AVX CDR31BP120BKUS
Part No.:
CDR31BP120BKUS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP120BKUS on Anpu?
3. Are the CDR31BP120BKUS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP120BKUS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP120BKUS CDR31BP120BKUS\M500 CDR31BP120BKUS-ZANAM CDR31BP120BKUS\M
Part Number CDR31BP120BKUS CDR31BP120BKUS\M500 CDR31BP120BKUS-ZANAM CDR31BP120BKUS\M
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - 12 pF - -
Tolerance - ±10% - -
Voltage - Rated - 100V - -
Temperature Coefficient - BP - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications - General Purpose - -
Failure Rate - S (0.001%) - -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) - -