KYOCERA AVX CDR31BP271BKUM\M250
Part No.:
CDR31BP271BKUM\M250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BP271BKUM\M250 on Anpu?
3. Are the CDR31BP271BKUM\M250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP271BKUM\M250?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tray Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 270 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - M (1%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - - 0.051" (1.30mm) -