KYOCERA AVX CDR31BP331BJWR
Part No.:
CDR31BP331BJWR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BP331BJWR.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V BP 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP331BJWR on Anpu?
3. Are the CDR31BP331BJWR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP331BJWR?
Image CDR31BP331BJWR CDR31BP331BJWR\M500
Part Number CDR31BP331BJWR CDR31BP331BJWR\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 330 pF -
Tolerance ±5% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient BP -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Applications High Reliability -
Failure Rate R (0.01%) -
Mounting Type Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) -