KYOCERA AVX CDR31BP470BKUP\250
Part No.:
CDR31BP470BKUP\250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP470BKUP\250.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
P (0.1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BKUP\250 on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BKUP\250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BKUP\250?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CDR31BP470BKUP\250 pin diagram, CDR31BP470BKUP\250 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - - 47 pF
Tolerance - - - - ±10%
Voltage - Rated - - - - 100V
Temperature Coefficient - - - - BP
Operating Temperature - - - - -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - - General Purpose
Failure Rate - - - - P (0.1%)
Mounting Type - - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) - - - - 0.051" (1.30mm)