KYOCERA AVX CDR31BP470BKUR\250
Part No.:
CDR31BP470BKUR\250
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP470BKUR\250.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
R (0.01%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BKUR\250 on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BKUR\250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BKUR\250?
7.How to contact us to get technical supports, such as CDR31BP470BKUR\250 pin diagram, CDR31BP470BKUR\250 datasheet?
Capacitance - - - - 47 pF
Tolerance - - - - ±10%
Voltage - Rated - - - - 100V
Temperature Coefficient - - - - BP
Operating Temperature - - - - -55°C ~ 125°C
Applications - - - - General Purpose
Failure Rate - - - - R (0.01%)
Mounting Type - - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) - - - - 0.051" (1.30mm)