KYOCERA AVX CDR31BP9R1BBMS\M500
Part No.:
CDR31BP9R1BBMS\M500
Datasheet:
AnpuCDR31BP9R1BBMS\M500.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP9R1BBMS\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP9R1BBMS\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP9R1BBMS\M500?
Image CDR31BP9R1BBMS\M500
Part Number CDR31BP9R1BBMS\M500
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 9.1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)