KYOCERA AVX CDR31BX152BKUS\M1K
Part No.:
CDR31BX152BKUS\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BX152BKUS\M1K.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX152BKUS\M1K on Anpu?
3. Are the CDR31BX152BKUS\M1K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX152BKUS\M1K?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - - 1500 pF
Tolerance - - - - ±10%
Voltage - Rated - - - - 100V
Temperature Coefficient - - - - BX
Operating Temperature - - - - -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - - General Purpose
Failure Rate - - - - S (0.001%)
Mounting Type - - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - - 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension - - - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) - - - - 0.051" (1.30mm)