KYOCERA AVX CDR33BP102BJSS\ZARAW
Part No.:
CDR33BP102BJSS\ZARAW
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR33BP102BJSS\ZARAW on Anpu?
3. Are the CDR33BP102BJSS\ZARAW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR33BP102BJSS\ZARAW?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR33BP102BJSS-ZANAE CDR33BP102BJSS\ZARAW CDR33BP102BJSS\W CDR33BP102BJSS CDR33BP102BJSS\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR13
Packaging Tape & Reel (TR) Tray Tray Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - - 1000 pF
Tolerance - - - - ±5%
Voltage - Rated - - - - 100V
Temperature Coefficient - - - - BP
Operating Temperature - - - - -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - - General Purpose
Failure Rate - - - - S (0.001%)
Mounting Type - - - - Surface Mount, MLCC
Package / Case - - - - 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension - - - - 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) - - - - 0.059" (1.50mm)