KYOCERA AVX CK06BX222K
Part No.:
CK06BX222K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCK06BX222K.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 200V BX RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-C-11015, CK06
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order CK06BX222K on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CK06BX222K is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CK06BX222K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK06BX222K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK06BX222K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CK06BX222K pin diagram, CK06BX222K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK06BX222K CK06BX222KTR2 CK06BX222KTR1
Part Number CK06BX222K CK06BX222KTR2 CK06BX222KTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-C-11015, CK06 * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 2200 pF - -
Tolerance ±10% - -
Voltage - Rated 200V - -
Temperature Coefficient BX - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - -
Features - - -
Ratings - - -
Applications High Reliability - -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole - -
Package / Case Radial - -
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm) - -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) - -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) - -