KYOCERA AVX CK12BX681K
Part No.:
CK12BX681K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCK12BX681K.pdf
Description:
CKR MOLDED AXIALS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order CK12BX681K on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CK12BX681K is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CK12BX681K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK12BX681K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK12BX681K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CK12BX681K pin diagram, CK12BX681K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK12BX681K
Part Number CK12BX681K
Manufacturer KYOCERA AVX
Series CK
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)