KYOCERA AVX CK14BR104K
Part No.:
CK14BR104K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCK14BR104K.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V BR AXIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-C-11015, CK14
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BR
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order CK14BR104K on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CK14BR104K is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CK14BR104K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK14BR104K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK14BR104K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CK14BR104K pin diagram, CK14BR104K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK14BR104K CK14BR104KTR1
Part Number CK14BR104K CK14BR104KTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-C-11015, CK14 Military, MIL-C-11015, CK14
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient BR BR
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Axial Axial
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm) 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)