KYOCERA AVX CKR22BP680KS-LL
Part No.:
CKR22BP680KS-LL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 68PF 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BP680KS-LL on Anpu?
3. Are the CKR22BP680KS-LL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BP680KS-LL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CKR22BP680KS-LL
Part Number CKR22BP680KS-LL
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated -
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)