KYOCERA AVX CKR22BX122KS
Part No.:
CKR22BX122KS
Package:
Datasheet:
AnpuCKR22BX122KS.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX122KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX122KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX122KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX122KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX122KS.
Image CKR22BX122KS
Part Number CKR22BX122KS
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)