KYOCERA AVX CKR22BX393KS
Part No.:
CKR22BX393KS
Datasheet:
AnpuCKR22BX393KS.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 50V BX 2-DIP
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX393KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX393KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX393KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX393KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX393KS.
Image CKR22BX393KS
Part Number CKR22BX393KS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)