KYOCERA AVX CKR22BX473MM
Part No.:
CKR22BX473MM
Datasheet:
AnpuCKR22BX473MM.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V BX 2-DIP
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX473MM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX473MM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX473MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX473MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX473MM.
Image CKR22BX473MM CKR22BX473MM-LL
Part Number CKR22BX473MM CKR22BX473MM-LL
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22 Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Capacitance 0.047 µF 0.047 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate M (1%) M (1%)
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case 2-DIP 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm) 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm) 0.325" (8.25mm)